Czym charakteryzują się europalety?

Używane europalety cieszą się dużą popularnością wśród kupujących. Nie ma w tym nic dziwnego. W dobrym punkcie skupu w Warszawie dostępne są w naprawdę doskonałym stanie technicznym, przy czym ich cena jest sporo niższa od palet nowych. Na skupie znajdziemy też popularne i szeroko znane europalety. Warto wiedzieć, czym się charakteryzują i różnią od pozostałych rodzajów palet.

Odpowiednia konstrukcja

Europalety to produkty spełniające określone wymagania konstrukcyjne, zgodnie z założeniami normy europejskiej UNE-EN 13698-1. Przepis ten określa, że europaleta powinna mieć wymiary 1200 x 800 mm, a jej waga ma wynosić około 25 kg. Do tego norma określa także nośność palety, która z kolei, w zależności od sposobu rozłożenia ładunku, wynosić będzie od 1000 do 1500 kg. Przepisy zakładają także, że palety stojące nieruchomo na podłożu, będą charakteryzowały się tzw. nośnością statyczną, wynoszącą 4000 kg.

Cenne zalety europalety

Możliwość zakupu używanych europalet to nie tylko duże korzyści finansowe dla inwestorów, ale również możliwość szerokiego zastosowania tego rodzaju palet. Okazuje się, że mogą być one stosowane w dowolnym systemie magazynowym, jednak zaleca się ich wykorzystanie w magazynach automatycznych. Do tego obsługa tego typu palet przebieg bez problemu z wykorzystaniem dowolnego wózka lub środka transportu bliskiego. Ponadto ustandaryzowane wymiary europalety pozwalają również na to, by z powodzeniem mieściły się one w standardowych pojemnikach skrzyniowych. To z kolei znacznie ułatwia grupowanie magazynowanych produktów i towarów.

Rodzaje europalet

Używane europalety to palety dostępne w czterech standardowych rozmiarach. Tym najbardziej powszechnym są wymiary 1200 x 800 mm, charakterystyczne dla europalet oznaczonych nazwą EUR 1. Na rynku znajdziemy jednak także innego rodzaju wielkości europalet i będą to: EUR 2 (1200 x 1000 mm), EUR 3 (1000 x 1200 mm) oraz EUR 4 (800 x 600 mm). Wszystkie z wymienionych palet z powodzeniem znaleźć można w dobrym punkcie ich skupu w Warszawie. Inwestycja w zakup w świetnych cenach po prostu się opłaca!