Dlaczego warto zainwestować w pompę Ecodan?

Nowoczesna pompa ciepła Ecodan to rozwiązanie z wysokiej półki technologicznej i branżowej, a sam jej producent – firma Mitsubishi Electric – to prawdziwy potentat na rynku grzewczym i nie tylko. Czym zaskakiwać nas może niezawodna technologia wykorzystana w produkcji tego rodzaju pompy? Sprawdziliśmy to.

Opatentowana technologia inwerterowa

Znawcy nowoczesnej branży grzewczej innowacyjnych, a przy tym sprawdzonych rozwiązań polecają takie pompy ciepła, w których zastosowano technologię inwerterową. Na czym polega jej główne założenie? Przede wszystkim na tym, by z sukcesem dostarczać 100% wydajności grzewczej nawet wówczas, gdy nastąpi znaczny spadek temperatury do nawet –15 °C. Regulacja za pomocą technologii inwerterowej polegać będzie głównie na tym, że właściwa moc pompy ciepła Ecodan będzie optymalnie dopasowywana do aktualnego zapotrzebowania na energię. Tym samym wybór takiej pompy ciepła wiązać się będzie z dostępem do niezawodnego jej działania niezależnie od okoliczności. Do tego w praktyce taka formuła pozwala również na znaczne ograniczenie poboru prądu. Wielokierunkowe oszczędności pozostają więc gwarantowane. To z kolei przekładać się będzie na stałe zwiększanie poziomu zadowolenia i satysfakcji z użytkowania pompy ciepła przez inwestorów.

Minimalny poziom mocy akustycznej

Hałas towarzyszący pracy pompy ciepła Ecodan nie będzie stanowił żadnego problemu. Skąd ta pewność? Stąd, że producentom udało się z sukcesem znacznie obniżyć poziom mocy akustycznej i sprawić, że teraz ta wynosić będzie zaledwie 58 – 60 decybeli. Komfort użytkowania nowoczesnej pompy ciepła nie musi się więc wiązać z koniecznością akceptacji głośnej pracy systemu grzewczego.

Wydajność na medal

Jednym z ważnych czynników decydujących o tym, że postawimy na montaż pompy ciepła Ecodan, pozostaje także wydajność jej pracy. Jeśli jest duża – tym lepiej dla inwestorów. Nowa konstrukcja modułu pompy Ecodan sprawiła, że nie tylko znacznie obniżył się poziom hałasu generowanego podczas pracy pompy. Dodatkową korzyścią będzie także zmniejszenie zapotrzebowania na energię elektryczną – a wszystko za sprawą wdrożenia nowego systemu Flash Injection.