Kilka informacji o makijażu permanentnym

Makijaż permanentny to jeden z najprostszych zabiegów kosmetycznych, którego jakość i wygląd zależy w największym stopniu od osoby, który go wykonuje. Z tego względu na samym początku warto wybrać renomowaną klinikę, w której pracują osoby znającej się na swojej profesji. Zapraszamy do lektury.

Zabieg

Oprócz wyboru odpowiedniego miejsca, w którym chcemy poddać się zabiegowi, bardzo ważny jest również dobór barwników i kształtu kresek. Prawdą jest, że drobne przesunięcia linii lub błędny wybór koloru mogą sprawić, że twarz będzie wyglądała na zniekształconą, a rysy będą zbyt mocne i nienaturalne. Niestety wiele osób nie przykłada do tego wagi i decydują się na wybór miejsca, sugerując się przede wszystkim niską ceną. Jeżeli klinika nie jest w stanie przedstawić klientom atestów i przeprowadzić zabiegu zgodnie z normami bezpieczeństwa, musisz liczyć się z powikłaniami zdrowotnymi. Dla przykładu końcówki do wykonywania zabiegu mogą być użyte tylko jeden raz.

Trwałość zabiegu

Jeżeli nie wiesz, jak wygląda sam zabieg makijażu permanentnego, najprościej porównać go z wykonaniem tatuażu. W wybrane przez klientkę miejsca wprowadza się odpowiednio dobrany pigment. Ważne jest, aby wszystkie barwniki były naturalne. Tylko w ten sposób ulegną złuszczeniu. Próba wykonania zabiegu w domowych warunkach może skończyć się naprawdę źle.

Trwałość makijażu permanentnego to zazwyczaj kilka lat. Wiele zależy od głębokości, na której zostanie osadzony barwnik i co za tym idzie, czasu, który upłynie do momentu złuszczenia skóry. Pigment nakładany jest zazwyczaj na głębokość od 3 do 4 warstw skóry. Wiele zależy również od wieku klientki. Skóra młodej osoby może być skłonna do przetłuszczania i złuszczania, dlatego w takim przypadku, efekty zabiegu mogą być krótsze niż u starszych osób. Statystycznie najwięcej klientek decyduje się na makijaż permanentny brwi i ust.

Zalety makijażu permanentnego

Największą zaletą związaną z zabiegiem jest poprawa niedoskonałości i wyglądu twarzy. Wiele kobiet narzeka na jakość swoich brwi czy ust i decyduje się właśnie na makijaż permanentny. Dzięki temu mogą mieć pewność, że efekty będą widoczne od razu. Warto również pamiętać, że zabieg pozwala uzyskać pełną wygodę i komfort. Na długie lata można zapomnieć o pełnym, długim i mozolnym wykonywaniu makijażu.