Kilka rodzajów rytuałów

Życie w XXI wieku nie należy do najłatwiejszych. Aby osiągnąć sukces w życiu prywatnym i zawodowym trzeba się mocno napracować. Ciągły stres, brak snu, siedzący tryb życia i zła dieta mogą powodować wiele dolegliwości związanych nie tylko ze zdrowiem fizycznym, ale przede wszystkim z naszą psychiką. W końcu nie ma nic gorszego niż obniżona wydajność i szereg obowiązków, do których ukończenia brakuje nam energii. Z pomocą przychodzą strefy SPA, w których oprócz klasycznych form wypoczynku i relaksu, warto postawić na rytuały. Czym są i jakie są ich rodzaje? Zapraszamy do lektury.

Kilka słów o rytuałach

Renomowane strefy SPA posiadają w swojej ofercie tak zwane rytuały. Są to formy zabiegów wykonywane przez doświadczonych fizjoterapeutów oraz kosmetologów, którzy przy pomocy odpowiednich bodźców fizykalnych, dopasowanych do uwarunkowań anatomicznych naszego ciała, potrafią je odprężyć i maksymalnie zrelaksować.

Rytuał bambusowy

Ten rodzaj rytuału można opisać przy pomocy lekkiego i świeżego zapachu drzewa, połączonego z silnym nawilżeniem, regeneracją i uelastycznieniem naszej skóry. Dodając do tego element peelingu solnego złuszczającego zewnętrzną warstwę naskórka i masła do ciała, osiągamy perfekcyjne gładką i przyjemną w dotyku skórę oraz ukojenie zmęczonych mięśni. Można się odprężyć od samego czytania.

Rytuał żurawinowy

Ten rodzaj zabiegu pachnącego słodkim owocem żurawiny pozwala przywrócić naszej skórze witalność, której brakuje po wykańczających tygodniach w biurze. Jeżeli odczuwasz, że pojawiają się na niej pierwsze oznaki starzenia lub zmęczenia, utrata jędrności i elastyczności, nie czekaj! Wybierz się do strefy SPA i oddaj się w ręce specjalistów, którzy przy pomocy peelingu solnego oczyszczą i nawilżą Twoją skórę. W trakcie rytuału poprawi się Twoje mikrokrążenie, a balsam złagodzi podrażnienia ciała i duszy. Warto zaznaczyć, że ochroni również skórę przed szkodliwymi czynnikami pogody.

Rytuał imbirowy

Ten rodzaj zabiegu polecany jest w szczególności w chłodne i mroźne dni. Drobinki cynamonu zawarte w aromatycznym solnym peelingu potrafią rozgrzać nasze ciało do czerwoności i znacząco poprawić krążenie krwi. Dzięki temu poczujesz się odprężona, a
Twój układ nerwowy wejdzie w stan błogiego ukojenia. Warto pamiętać, że dzięki zawartości olejku cynamonowego, wzrasta poziom dotlenienia skóry.

Rytuał czekoladowy

Kto nie kocha czekolady? Wyobraź sobie jej zapach otulający Twoje zmęczone ciało i pobudzający wydzielanie endorfin. To wszystko możesz osiągnąć poprzez skorzystanie z rytuału czekoladowego. W stan relaksu wprowadzi Cię zmysłowy zapach olejków, odprężających i nawilżających Twoją zmęczoną skórę.