Licówki – dlaczego warto?

Licówki w Chorzowie cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród pacjentów korzystających z usług dostępnych w dobrych gabinetach stomatologicznych. Dzięki zastosowaniu licówek możliwe staje się odzyskanie w pełni atrakcyjnego uśmiechu, przepełnionego blaskiem zdrowych i równych zębów. Co jednak warto o nich wiedzieć? Komu są polecane? Sprawdziliśmy to.

Licówki kompozytowe lub porcelanowe

Nie wiążą się z dużą inwazyjnością, a przynoszą naprawdę niesamowite efekty. Takie są profesjonalnie wykonane licówki w Chorzowie, składające się najczęściej z cienkiego płatka porcelany. We współczesnej stomatologii wyróżnić można licówki kompozytowe lub porcelanowe. Pierwsze z nich wykonuje się co najmniej z dwóch rodzajów materiału, drugie zaś stworzone są z porcelany, w technice tzw. onlay. Ich wyróżnikiem pozostaje to, że na stałe łączą się z zębem oraz można je wykorzystać do przymocowania do każdego rodzaju zęba. Dodatkowo są też bardzo odporne na różnego rodzaju przebarwienia.

Efekty szybsze niż szybkie

Wybierając się do stomatologa w celu poprawy wyglądu zębów oczekujemy przede wszystkim skuteczności zastosowanych metod stomatologii estetycznej oraz szybkich i widocznych niemal od razu efektów. To właśnie otrzymać możemy decydując się na licówki w Chorzowie. Co więcej – teraz szybka i bezbolesna poprawa wyglądu zębów może dotyczyć nie tylko pojedynczych ich sztuk, ale również i całych grup zębów. Dodatkowo doświadczony stomatolog idealnie odwzoruje fakturę oraz odcień zęba, jak również poszerzy go i wyrówna, likwidując mało estetyczne diastemy.

Ponadprzeciętna wytrzymałość

Kolejną, równie istotną zaletą licówek, jest ich doskonała wytrzymałość oraz trwałość. Najnowocześniejsze technologie i postęp w dziedzinie stomatologii sprawiają, że licówki w żadem sposób nie odbiegają wyglądem od zębów naturalnych. Decyduje o tym współczynnik termicznej rozszerzalności, porównywalny do współczynnika naturalnego zęba. Warto więc zdecydować się właśnie na licówki wykonane w dobrym gabinecie stomatologicznym.