Mediacje: aby szybko i tanio załatwić trudną sprawę

Czy choć raz zdarzyło nam się nie spełnić przyjętych zobowiązań lub mieć kłopoty prawne i obawiać się tego, jak zostaną one rozstrzygnięte? Z pewnością tak. Czy w takich przypadkach warto chować głowę w piasek i udawać, że istniejące problemy wcale nas nie dotyczą? Oczywiście, że nie. A najrozsądniejszym rozwiązaniem byłoby z pewnością postawienie na dobre mediacje w Łodzi. Tych właśnie trzeba mądrym ludziom, którzy chcieliby uniknąć kosztownych i długotrwałych procedur sądowych. Poznajmy i inne korzyści płynące ze skorzystania z dostępnych prawnie mediacji.

Szybkie rozwiązanie problemu

Przy odpowiedniej współpracy obu stron danego konfliktu i przy wykorzystaniu magii oddziaływania mediacji, doprowadzić można do tego, że spór zostanie rozwiązany możliwie szybko, jak się tylko da. To z pewnością będzie dobra wiadomość dla obu stron sporu – gdyby bowiem nie załatwienie sprawy w postępowaniu mediacyjnym, konieczne okazałoby się uruchomienie postępowania sądowego. A to z kolei może się ciągnąć nawet długimi latami. Jeśli nie chcemy dopuścić do takiej sytuacji – z pewnością warto postawić na dobre mediacje w Łodzi.

Cenna dyskrecja

A czy zdawaliśmy sobie dotąd sprawę, że o trwającym postępowaniu mediacyjnym wie doprawdy niewielki i bardzo wąski krąg ludzi? To czynnik niezwykle ważny wówczas, gdy chcemy uratować wizerunek naszego przedsiębiorstwa, a na pewno utraciłoby ono na wiarygodności wówczas, gdyby o naszych problemach dowiedzieli się kontrahenci czy nasi obecni klienci. Dyskrecję cenić będą więc ci przedsiębiorcy, którzy długimi latami pracowali na pozytywny wizerunek własnej firmy. A teraz przez przejściowe kłopoty nie chcieliby po prostu tego prestiżowego wizerunku stracić.

Przejrzystość i brak formalizacji

Czego najbardziej nie lubimy w polskim prawodawstwie? Ogromnej liczby formalności i dokumentacji, którymi jesteśmy niemal „atakowani” na co dzień. Dlatego też z pewnością docenimy przejrzystość mediacji, w której obie strony sporu mogą się swobodnie wypowiadać oraz minimalną formalizację prowadzonych rozmów. Warte podkreślenia jest to, że w przypadku mediacji jest zupełnie inaczej niż w formalnych murach gmachu sądu.