O zastosowaniu lasera w stomatologii

Laser stomatologiczny DiodeLX mini 6w1 to profesjonalny laser diodowy, który świetnie sprawdzi się podczas wykonywania wielu różnorodnych zabiegów dentystycznych. Dlaczego warto zdecydować się na jego wykorzystanie i jakie korzyści może przynieść jego zastosowanie? Odpowiedzi na najważniejsze pytania prezentujemy w naszym wpisie.

Najważniejsze zalety lasera stomatologicznego

Do najpopularniejszych i najczęściej stosowanych w stomatologii, zalicza się lasery diodowe oraz lasery erbowe. Liczne korzyści z ich zastosowania wiążą się nie tylko z zapewnieniem lepszej kuracji pacjentom stomatologicznym, ale i z dostarczeniem dużo mniejszej dawki bólu. Do tego, korzystając z lasera, można mówić także o szybszym dochodzeniu do pełni zdrowia. W jakich obszarach stomatologii najczęściej stosuje się laser diodowy? Sprawdziliśmy to!

Najczęstsze zastosowanie lasera diodowego

Szczególne korzyści z zastosowania lasera diodowego wynikają podczas leczenia endodontycznego. To wówczas można mówić o 100% redukcji mikroorganizmów i bakterii w głębi kanału korzeniowego oraz kanalików zębinowych. W parodontologii laser stomatologiczny eliminuje bakterie oraz odpowiada za uzdrawianie tkanek dziąseł. Z kolei w chirurgii zastosowanie lasera porównuje się z działaniem skalpela, ale przy bezkrwawo przeprowadzonym zabiegu z doskonałą widocznością. Laser świetnie sprawdza się w działaniu antyseptycznym oraz biostymulacyjnym, a ból pooperacyjny jest zdecydowanie mniejszy, niż przy zastosowaniu tradycyjnych metod. Do tego z działania lasera stomatologicznego korzysta się także podczas terapii przeciwbólowej. Laser znajduje zastosowanie w terapii znieczulającej oraz biostymulacji. Doskonale sprawdza się również w szybkim i efektownym uzyskaniu naturalnie białego koloru zębów.

Przyszłość stomatologii

Zdecydowanie krótszy czas przeprowadzenia wielu zabiegów stomatologicznych, szybsze gojenie ran pozabiegowych oraz brak konieczności zakładania szwów. To jedne z najważniejszych korzyści z zastosowania lasera stomatologicznego, stanowiącego niepodważalną przyszłość stomatologii.