Z jakiego rodzaju usług prawnych mogą skorzystać cudzoziemcy?

Obsługa prawna cudzoziemców może przyjmować różnorodną postać. Ważne, by porady prawne były świadczone przez wysokiej klasy specjalistów, a oferowane doradztwo mogło być realizowane także w języku obcym. Jakiego rodzaju usługi prawne są najczęściej zamawiane przez obcokrajowców? Na jakiego typu wsparcie mogą oni liczyć? Zapraszamy do lektury naszego wpisu.

Usługi doraźnie lub na stałe

Mając na myśli kompleksowe usługi prawne kierowane do obcokrajowców, często ma się na myśli nie tylko usługi o charakterze doradczym (dostępne wówczas, gdy zachodzi taka potrzeba i skoncentrowane na tym, by rozwiązać konkretne zagadnienie), ale i stałe doradztwo prawne, funkcjonujące w ramach umowy o obsługę prawną. Współpraca z prawnikiem obejmować może też zarówno całość funkcjonowania przedsiębiorstwa, jak i tylko wybrany jego dział – chociażby kadry, umowy czy reprezentację w sporach sądowych. Warto wiedzieć również, z jakiego rodzaju wsparcia najczęściej korzystają obcokrajowcy.

Najpopularniejsze porady prawne dla cudzoziemców

Obcokrajowcy przebywający w Polsce, korzystający ze wsparcia dobrych prawników, najczęściej korzystają z pomocy przy sporządzaniu i opiniowaniu umów, opracowywaniu aktów wewnętrznych obowiązujących w firmie, negocjowaniu umów handlowych, przygotowywaniu posiedzeń organów spółek czy przeprowadzaniu analiz prawnych spółek.

O wyższości obsługi stałej nad doraźną

O tym, że zdecydowanie lepiej wybrać stałą obsługę prawną, decydować będzie wiele czynników. Jednym z nich jest dużo atrakcyjniejsza cena za zlecone usługi, ale to nie wszystko. Stała współpraca z doświadczonymi prawnika pozwala również na poznanie rzeczywistych potrzeb przedsiębiorstwa, jak również lepsze zidentyfikowanie i reagowanie na dany problem. Warto dodać, że dobra kancelaria prawna obsługująca cudzoziemców współpracuje nie tylko z tłumaczami przysięgłymi, ale również z wykwalifikowanym doradcą podatkowym czy doświadczonymi notariuszami lub pracownika agencji nieruchomości komercyjnych.