Zalety mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa w Katowicach cieszy się dużą popularnością i zainteresowaniem stale rosnącej grupy klientów – głównie pań. Nie dzieje się tak bez przyczyny. Jest to bowiem jedna z bardzo skutecznych, a zarazem niechirurgicznych metod poprawiania stanu skóry i jej regeneracji. Co warto wiedzieć o mezoterapii igłowej, by zdecydować się na taki zabieg? Odpowiadamy na najważniejsze pytania.

Korzyści widoczne od razu

Znaczna poprawa kolorytu skóry, jej dogłębne nawilżenie, rozjaśnienie i dotlenienie, to tylko jedne z wielu korzyści związanych z zabiegiem mezoterapii igłowej. Do nich zaliczyć należy także niemal natychmiastowe wygładzenie istniejących zmarszczek czy wzmocnienie włosów na skórze głowy. Co ważne – wiele z tych korzyści widocznych jest bardzo szybko – nie trzeba więc miesiącami czekać na pierwsze efekty. To z punktu widzenia klientów dobrego salonu kosmetycznego jest niezwykle ważne.

Mezoterapia igłowa – komu polecana?

Na profesjonalny zabieg mezoterapii igłowej w Katowicach decydują się często te osoby, które chciałyby poprawić ogólny koloryt skóry oraz zwiększyć jej jędrność. Stresujący tryb życia, częste opalanie się czy korzystanie z używek, negatywnie wpływają na kondycję skóry. Z pewnością zabieg mezoterapii igłowej polecany jest także osobom z widocznymi przebarwieniami czy trądzikiem.

Na czym polega zabieg?

Istotą mezoterapii igłowej jest nakłuwanie z wykorzystaniem strzykawki i bardzo cienkiej igiełki. Nakłucia wykonywane są w odstępach 0,5 – 5 cm na skórze, a ich wysoki poziom bezbolesności sprawia, że popularność tego zabiegu stale rośnie. Osobom o niezwykle niskim progu bólu poleca się możliwość skorzystania ze znieczulenia. Warto podkreślić, że aby uzyskać możliwie jak najlepsze efekty zabiegu, warto go regularnie powtarzać. Profesjonaliści zalecają, by przez pierwsze dwa miesiące decydować się na jeden zabieg w odstępie 10-14 dni, a przez kolejne 3-6 miesięcy, wykonywać 1 zabieg pielęgnacyjny na miesiąc. Tak niewiele potrzeba, by nasza skóra nabrała blasku i była w pełni nawilżona!